Žodis kineziterapija yra labai gerai žinomas daugeliui, net ir tiems, kuriems niekuomet neteko tiesiogiai su tuo susidurti. Tačiau šiandien neretai tenka girdėti kalbant apie gydymą judesiu ir daugeliui kyla klausimas – kas tai? Galbūt tai kažkoks naujas gydymo būdas?

Taigi, tai nėra naujas gydymo būdas ar metodas, tai – ta pati kineziterapija, tik kitais žodžiais. Žodis kineziterapija yra kilęs iš graikų kalbos, reiškiantis judesys + gydymas – taip gauname terminą gydymas judesiu.

Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad mūsų organizmas yra sukurtas taip, kad gali pats save išgydyti. Būtent šiuo atveju tai labai tinka, kadangi judesiu paremtas gydymas yra atliekamas paties žmogaus pastangomis. Tokiu būdu žmogui nereikalingos jokios intervencijos ar specialus pasirengimas, o gydymas vyksta tik su specialisto pagalba.

Kineziterapija gali būti taikoma labai plačiai, skirtingais atvejais – skirtingi metodai. Gydymas judesiu – efektyvi reabilitacijos, kūno stiprinimo priemonė po patirtų traumų ar operacijų. Tačiau šis būdas sėkmingai taikomas ir kūno sveikatinimui, be kineziterapeuto neapsieina nei vienas profesionalus sportas. Tai būdas, kuris taikomas individualizuotai, atsižvelgiant į asmens, kuriam jis taikomas, sveikatos būklę.

Tačiau labai svarbu ir tai, kad kineziterapija gali būti naudojama net ir neturint tam tikrų sveikatos sutrikimų ar skausmų. Šį sveikatinimo metodą renkasi tie, kurie siekia geresnės savijautos bei geresnės gyvenimo kokybės. Tai puiki prevencinė priemonė išvengti įvairių raumenų skausmų ar viena iš pasiruošimo priemonių aktyviam sportui.

Tiesa, kai kuriais atvejais po patirtų traumų ar operacijų asmuo pats negali atlikti judesių ar tam tikrų pratimų. Šiuo atveju taikoma vadinamoji pasyvioji kineziterapija, kuomet ne pats asmuo, o specialistas atlieka tam tikrus tempimo judesius, masažą. Tai padeda įveikti ne tik lėtinį, bet ir ūmų skausmą, sustiprinti raumenis.