Finansus valdote taip, kad atrodo, jog kas mėnesį turėtų likti gana nemaža pinigų suma? Realybė yra tokia, kad mėnesio gale tenka galvoti iš kur prasimanyti pinigų? Kaip išmintingai valdyti savo finansus galite sužinoti naudodamiesi tam tikrų portalų ir specialistų pateikiamais patarimais. Tačiau, atminkite, kad norint kažkokių rezultatų, teks įdėti pastangų. Jeigu jūsų mėnesio atlyginimas yra vidutinis ir pagal idėją turėtumėte gana lengvai išsilaikyti, tuomet viską teks pradėti nuo situacijos analizavimo.

Pagrindinis principas kaip imtis visko yra būtent situacijos detalizavimas ir ieškojimas kabliukų. Trumpai tariant, jums reikia susirašyti visas gaunamas pajamas, kurios yra garantuotos. Tai reiškia, kad priedai, kurie nėra pastoviai gaunami, neturėtų būti skaičiuojami prie tvarių pajamų. Tad, gausite mėnesio sumą, kuri bus garantuota. Tai bus aiškios jūsų mėnesio pajamos.

Paskui eilės ateis ir išlaidoms. Skaičiuojant pastovias išlaidas, būtina aprašyti viską. Pradėti reikėtų nuo buitinių išlaidų – nuomos, šildymo, interneto, elektros, vandens ir kitų sąskaitų. Kruopščiai paskaičiavus kiek išleidžiat pragyvenimui, žinosite kiek pinigų lieka maistui ir kitoms prekėms/paslaugoms. Iš pagrindinių pajamų turite atimti pagrindines išlaidas. Gauta suma bus skirta jūsų poreikių tenkinimui, į kurį turėtų būti įskaičiuotas maistas, rūbai, higienos priemonės ir t.t.

Kai apskaičiuosite kiek pinigų išleidžiate pagrindinėms prekėms, žinosite kiek lieka pramogoms ir viskam kitam. Labai svarbu atkreipti dėmesį į visas išlaidas. Tai reiškia, kad geriausia būtų rinktis čekius už viską – įsigytus kavos puodelius, pietus restorane ir t.t. Tokie dokumentai padės lengviau susigaudyti kiek iš tiesų pinigų išleidžiate pramogoms, o kiek pragyvenimui. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės nesupranta kaip jie nepragyvena iš vidutinio atlyginimo. Bet, būna situacijų, kad jie neskaičiuoja, jog kasdien vien kavai (keliems puodeliams) išleidžia po 10 eurų. Tad, per mėnesį tai sudarytų mažiausiai 200 eurų, o tai bene ketvirtadalis gaunamų mėnesio pajamų. Tad, atsisakius brangios kavos, jau sutaupytumėte gana nemažas sumas.

Kaip bebūtų, valdyti finansus galima išmokti, tiesiog viską reikia pradėti nuo elementarių skaičiavimų. Būtina rinkti visus čekius ir kitus panašius dokumentus, kad tiksliau žinotumėte kur ir kiek išleidžiate kiekvieną mėnesį.