Pirkdami bet kokį daiktą ar užsisakydami kokią nors paslaugą, kiekvienas iš mūsų nori kuo daugiau sutaupyti. Šiandien tai taikoma ir krovinių gabenimo rinkai. Šių paslaugų rinka yra perpildyta įvairių pasiūlymų, kurių kaina ta pačia kryptimi gali labai skirtis. Patenkindami norą išleisti kuo mažiau pinigų, nepamirškite apie gaunamos paslaugos kokybę.

Kiekvienam kroviniui gabenti reikia tam tikrų sąlygų. Krovinių gabenimo ypatumai garantuoja, kad krovinys bus pristatytas saugus ir patikimas. Kad nekiltų problemų gabenant krovinius, būtina sudaryti gabenimo sutartį, kurioje bus nurodytos visos tiek krovinio savininko, tiek vežėjo įmonės teisės ir pareigos.

Kroviniu vežimas sunkvežimiais yra greičiausias, patikimiausias ir paprasčiausias būdas pristatyti bet kokį krovinį gavėjui mieste ar šalyje. Tai vienintelė transporto rūšis, naudojama kroviniams vežti – nuo durų iki durų.

Multimodaliniame transporte automobiliai yra naudojami perkraunant krovinius ir toliau gabenant juos į galutinę paskirties vietą, nes šalyse yra išplėtotas kelių tinklas. Automobilis parenkamas atsižvelgiant į krovinio tipą, jo svorį ir tūrį.

Prieš gabenant krovinius keliais, visi kroviniai yra rūšiuojami ir sudaromi atskirai kiekvienai transporto priemonės rūšiai pagal apskaičiuotus maršrutus. Užsakant visą mašiną, skirtą gabenti didelę tos pačios rūšies prekių partiją vienam ar skirtingiems klientams, pasirenkamas mašinos tipas – atvira, uždara, su izoterminėmis sienomis arba šaldytuvu. Be to, didelių gabaritų kroviniams, pasirenkant mašiną, reikia atsižvelgti į keletą parametrų.

Pervežimo metu jums gali prireikti papildomų paslaugų, kurias teikia transporto įmonės:
• prekių pakavimas ir ženklinimas etiketėmis;
• pakrovimas ir iškrovimas specialia įranga – krautuvu ar manipuliatoriumi;
• atsakingas sandėliavimas sandėliuose;
• krovinių ekspedijavimas.

Užsakymas taip pat apima krovinio draudimą ir sekimą judėjimo keliu naudojant navigaciją. Užsakydamas vadybininkas nurodo kliento reikalavimus ir įvardija kainą.