Katės maitinimas po kastracijos ar sterilizavimo: ką reikia žinoti, kad katė būtų sveika.

Tūkstantį kartų esate girdėję anksčiau žodžius, kad atsakingi šeimininkai savo augintinius sterilizuoja arba kastruoja. Kastracija ar sterilizavimas padės išvengti katės klaidžiojimo, nes joms nebereikia ieškoti partnerio.

Tai taip pat gali padėti sumažinti tam tikrų kačių navikų išsivystymo riziką, taip pat slopinti katės poreikį žymėti teritoriją.

Deja, dėl hormoninių pokyčių, kuriuos sukelia kastracija, paprastai koreguojamas kačių maistas, po procedūros. Šiame straipsnyje aptarsime, ką reikia daryti ir ko nereikia pritaikyti katės mitybai.

Katės dieta po kastracijos ar sterilizavimo

Po kastracijos jūsų katės endokrininė sistema (reguliuojanti hormonus ir įvairiausias kūno funkcijas) patiria tam tikrų pokyčių. Hormonų gamyba žymiai pasikeičia, nes nėra kiaušidžių / sėklidžių, todėl katė nebereikalauja hormonų kiekio, reguliuojančio jų funkciją.

Tai sukelia keletą fiziologinių pokyčių katėje, tačiau pats svarbiausias yra sumažėjęs katės medžiagų apykaitos poreikis. Paprasčiau tariant, tai reiškia, kad katės kalorijų poreikis žymiai sumažėja, o jei nepakoreguosite jos dietos, ji pradės priaugti kilogramų.

Po sterilizacijos subrendusios katės dienos kalorijų poreikis sumažėja maždaug 30%. Šis maisto poreikių sumažėjimas įvyksta beveik iš karto, paprastai per 24 valandas po operacijos.

Jaunoms, vis augančioms katėms nereikia nedelsiant koreguoti šėrimo režimo, tačiau pilnai paaugus reikės suvartoti kalorijas.

Taigi, kaip pakoreguoti katės mitybą po kastracijos?

Atrodo, kad pakaktų paprasčiausiai sumažinti 30% katės dienos maisto kiekį, tačiau tai gali padėti jūsų katei trūkti vitaminų, mineralų ir bendros mitybos, kurios jai reikia, kad sveikata būtų gera.

Štai kodėl rekomenduojame ištirti daugybę maisto produktų, kurie dabar sukurti specialiai kastruotoms katėms.

„Hill’s Perfect Weight“, kastruota „Royal Canin“ katė ir „Purina One“ sveika medžiagų apykaita yra specialiai sukurtos tiekti mažiau kalorijų ir teisingą maistinių medžiagų kiekį, reikalingą jūsų katės gerovei.

Daugiau nei dieta: kontroliuokite savo katės svorį

Nutukimas yra labai pavojingas bet kuriam gyvūnui. Jei įtariate, kad katė priauga svorio, pasitarkite su veterinarijos gydytoju dėl svorio metimo ir valdymo patarimų. Be maitinimo yra specialiai sukurta dieta, taigi apsvarstykite šiuos dalykus:

Žaiskite žaidimus su savo kate dažnai, jei įmanoma, kasdien. Nesvarbu, ar naudojate styginius, ar puošnius kačių žaislus, žaidimai palaiko jūsų katę aktyvią ir sustiprina jūsų ryšį.

Išbandykite skanėstą: tai žaislas, kurį galite užpildyti sauja kasdienio katės sauso maisto. Tai puikus būdas išlaikyti jūsų katę linksmą ir aktyvią.

Katės yra gimę laukinės ir jei jūsų katė eina į lauką, įsitikinkite, kad kaimynai jos nemaitins ir ji nepriaugs papildomo svorio. Aprūpinkite katę antkakliuku, nurodančiu, kad ji laikosi specialios dietos ir neturėtų būti šeriama skanėstais.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme kačių maistą bei kasdienius įpročius po kastravimo ar sterilizacijos. Prižiūrint katės svorį po operacijos, reikia daug dėmesio ir laiko skirti ties katės priežiūrą, suteikdamas katei laimingesnio gyvenimo dovaną.

Informacija yra parengta, vadovaujantis dimedium.lt medžiaga.