Pagerėjus orams ir pasitraukus žiemai, daugelis iš mūsų ima svarstyti apie laisvą laiką kurį galėsime praleisti lauke. Lauko terasa – tai mūsų asmeninė erdvė kurioje galime atgauti jėgas ir mėgautis pavasario ar vasaros teikiamais malonumais

Vis dėl to, norint ją įsirengti, būtina pagalvoti apie keletą pagrindinių dalykų. Čia svarbi ne vien estetika, tačiau didelės reikšmės turi ir funkcionalumas, todėl tokie dalykai kaip lauko šviestuvai čia bus būtini ir turės didelę reikšmę. 

Taigi, šiame straipsnyje – trumpai apie tai kaip įsirengti nedidelę lauko terasą, remiantis ekspertų patarimais.

Pirmas dalykas – statybos vieta

Anot ekspertų, pati geriausia vieta įsirengti terasą laukia yra pietinė namo pusė. Statant ją nukreipiant į šiaurę, daugiau turėsite daugiau vėsumos karštas vasaros dienas, na o įrengiant pietuose, ilgiau šiluma galėsite mėgautis kuomet oras kiek atšals.

Tiesa, labai svarbu įvertinti ir pačios terasos paskirtį. Tai padės geriau suprasti kokio ploto ir įrengimo terasą jums bus geriausia įkurti. Paklauskite savęs, ar planuojate terasoje pietauti? Jei taip, reikės pakankamai vietos stalui ir apskritai daugiau vietos numatyti pačioms patalpoms.

Tinkamai pasirūpinus patalpų funkcionalumu, vėliau jau bus galima pasirūpinti ir terasos dekoru. Dekore elementų galima rasti įvairiose internetinėse parduotuvėse tokiose kaip bijunai-prienamo.lt.

Viena iš pagrindinių klaidų yra tai, jog žmonės įrengdami lauko terasą nepagalvoja iš anksto ko jiems prireiks ir vėliau bandant atsinešti daugiau daiktų ir papildomai kažką įsirengti, paprasčiausiai nebeužtenka vietos.

Kalbant apie konkretų plotą, terasos Lietuvoje dažniausiai užima apie 3 metrų plotį, na o lentos būna apie 6 metrų ilgio. Tokių matmenų pilnai užtenka ir lauko terasą sau norintiems įsirengti žmonėms bei pardavėjams ar gamintojams kurie terasos nori kaip savo verslo dalies.

Turint omenyje tolesnį įrengimą, reikia pagalvoti apie pačios medienos kokybę. Paprastai patvarus medis gali tarnauti net 10 metų laikotarpį, tačiau dar dažnai pagalvoja ir apie plytelių variantą. Toks sprendimas, nors ir brangesnis, pasižymi dar ilgesniu tarnavimu.

Kokias klaidas dažniausiai daro namų savininkai?

Anot ekspertų pagrindinė klaida kurią daro namų savininkai norintys įsirengti lauko terasą per mažas pamatų gylis. Kadangi žemė nuolat kažkiek juda, pasitaiko atvejų, kuomet per mažai įkasti pamatai pradeda iškilti arba sukristi.Geriausias pasirinkimas bent į metro lygį įkasti pamatai.

Kitas dalykas – tinkamas konstrukcijos neįvertinimas. Čia svarbiausias dalykas yra nepataupyti ir įrengti ne per retą konstrukciją, naudojant vienodą medieną ir alyvą. Būtent alyvos aspektas yra kertinis.

Jei medienos tinkamai neparuošite, labai gretai atsiras terasos nelygumų, o mediena pradės deformuoti ir praras savo natūralų grožį.

Tinkamo apšvietimo svarba

Paskutinis aspektas kurį verta paminėti yra tinkamas lauko terasos apšvietimas. Lauko šviestuvų pasiūla šiais laikais yra itin didelę ir galima laisvai susirasti sau patinkantį variantą ne tik estetiniu, tačiau ir funkcionalumo aspektu.

Žinoma, kartu atsižvelkite ir į tai kiek jums šviesos prireiks ir kiek jums leis finansinės galimybės. Kitas dalykas, pats jų išdėstymas. Atminkite, jog jums šviesos turi būti čia užtektinai visais metais ar tai būtų vasaros ar žiemos vakaras.

Itin geras pasirinkimas yra LED žibintai kurie veikia tikrai taupiai, tačiau kartu sugeba suteikti pakankamai šviesos bet kada jums prireikus. Be to, jie modernūs ir puikiai gali būti priderinti prie praktiškai kiekvieno interjero.

Vis dėl to, geriausiai pasiklausti specialisto pateikus išsamiai savo terasos situaciją.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas svarbiausia norint įsirengti naminę lauko terasą. Galima sakyti, jog svarbiausi dalykai yra pamatai, tinkamos medžiagos iš kurios ją statysime ir funkciniai dalykai kaip apšvietimas bei įrengimo kryptis. Įsirengę tinkamą terasą, ja galėsite mėgautis visus metus.