Betono maišyklė yra nepakeičiamas prietaisas kiekvienoje statybvietėje. Jos būgne sumaišomas cementas, vanduo, žvyras ir smėlis ir taip gaunamas betonas. Jis reikalingas juostiniams pamatams, luboms ar grindims išlieti, todėl tai yra itin dažnas ir plačiai naudojamas įrankis. Ką verta žinoti apie šiuos įrenginius, kad būtų lengviau išsirinkti tinkamą?

Skirstymas pagal maišytuvo formą

Išskiriami yra „puodelio“ ir būgno tipo maišytuvai. Pagrindinis skirtumas (išskyrus formą) yra maišytuvo talpa. Būgninis maišytuvas yra dažniausiai naudojamas mažesniems statybos projektams ar renovacijos darbams. Mažesnis maišytuvas reiškia, kad tuo pačiu metu yra suvartojama mažiau elektros energijos. Savo ruožtu „puodelio“ formos maišytuvai yra daug didesnių matmenų. Talpus maišytuvas per trumpą laiką gali apdoroti didelius betono skiedinio kiekius. Tokia betono maišyklė yra naudojama didelėse statybų įmonėse, pvz.: statant dangoraižį, daugiabutį ar prekybos centrą.

Prietaiso mobilumas ir transportavimas

Šioje kategorijoje yra išskiriami nešiojami, fiksuoti ir automobiliniai betono maišytuvai. Nešiojamos maišyklės kaina svoris yra mažiausias, todėl jis yra puikiai tinkamas turėti ir naudoti savo reikmėms, atliekant smulkius remonto ar renovacijos darbus name ar kieme. Jie nėra tinkami dideliems statybos projektams. Fiksuoti ir automobiliniai maišytuvai gali būti labai dideli. Tai reiškia galimybę pagaminti didelį kiekį mišinio ir pagreitinti statybos procesus. Be abejonės tokių maišyklių kaina yra ženkliai didesnė.

Veikimo rėžimas

Yra rankinės betono maišyklės, skirtos smulkiems darbams, jų privalumas yra tas, kad joms nereikia elektros energijos. Ir yra elektrinės maišyklės, kurias galima įjungti ir išjungti bet kada, patogiu metu, jos yra populiariausios ir dažniausiai pasirenkamos pirkėjų. Tokios betono maišyklės kaina yra optimali, atitinkanti kokybę ir daugeliui prieinama. Jos užtikrina greitesnį ir efektyvesnį skiedinio paruošimą, neeikvojant energijos ir jėgų. Taip pat gamintojų pasiūlymuose vis dažniau galima rasti maišyklių, kurios dirba nenutrūkstamai. Tai yra labiau specializuoti prietaisai, naudojami cemento sekcijos gamyklose, kur yra nuolatinė produkto paklausa.