Nesugalvojate kokiais būdais būtų galima paprasčiau sumažinti pinigų trūkumą? Savaime aišku, kad pats paprasčiausia variantas – dirbti papildomą darbą. Bet, jį pajėgia dirbti ne visi. Taip pat tam reikia nemažai pastangų, laiko ir ištvermės. Ne ką mažiau rūpėti turi ir sveikata – nuo persidirbimo gali atsirasti daugybę ligų. Tad, ką reikėtų daryti tiems, kuriuos kamuoja ženklus pinigų trūkumas?

Iš pradžių finansų ekspertai verčia patiems žmonėms imtis paprasto skaičiavimo. Reikia sekti visas išlaidas, kurios susijusios su viskuo. Tai reiškia, kad jums reikia paimti vieno mėnesio laikotarpį ir suskaičiuoti kiek per jį išleidžiate pinigų. Tada sužinosite išlaidų židinius, kuriuos galėsite juos gesinti priimdami atitinkamus sprendimus.

Pradedant skaičiuoti išlaidas, reikia skaičiuoti kiekvieną centą ir jokiais būdais negalima prie akis praleisit smulkmenų. Kai kurių žmonių smulkmenos neretai sudaro didžiąją jų išlaidų dalį. Pavyzdžiui, kai žmogus išgeria daug kavos per dieną, jis patiria išlaidas. Jeigu kava yra tik perkama puodeliuose, tuomet pastovios išlaidos gali būti kaip ir kosminės, jeigu atlyginimas siekia vos vidutinį lygį. Pavyzdžiui, jeigu žmogus, dirbant išgeria po 3 puodelius kavos, kurių kiekvienas kainuoja po 2 eurus, vadinasi jis per dieną vien kavai išleidžia 6 eurus. Dabar skaičiuokite savaitės laiką – tai būtų 30 eurų, na o per mėnesį jau susidarytų 120 eurų. Tokia suma yra mokama už gana nemažas būsto paskolas. Tad, būtent dėl šios priežasties reikėtų itin kruopščiai skaičiuoti kiekvieną smulkmeną.

Dabar nemažai finansų patarėjų rekomenduojama vengti smulkmenų pirkimo, nes vis dėlto – jos gali sukelti problemų ir su išlaidų skaičiavimu. Kad ir ta pati kava -perkant ją, mažai kas pasiima čekius. Kai tenka mėnesio gale skaičiuoti pajamas ir išlaidas, dažnai trūksta pinigų ir nežinoma kurie ji dingo. Tad, jeigu jau ir leidžiate pinigus smulkmenoms, būtinai rinkite čekius.

Kas liečia pajamų stygių, specialistai rekomenduojama atsisakyti visko, kas nėra būtina. Dar nebuvo nei vieno žmogus, kuris atsisakęs pramogų vardan sąskaitų apmokėjimo, tiesiog sužlugtų.

Šaltinis: https://verslas-paprastai.jimdosite.com