Renkantis juvelyrą reiktų pasidomėti specialisto darbais, paskaityti klientų atsiliepimus internetinėje erdvėje. Ne visi jaunavedžiai nori  ilgai laukti, todėl svarbu  suderinti laiką, per kurį juvelyras pažadės pagaminti papuošalą. Juvelyrikos parduotuvėse sužadėtuvių žiedų pasirinkimas didelis ir įvairus, tačiau siekiantiems išskirtinumo, individualumo pasirenkama žiedų gamyba, o norintys sutaupyti, gali naudoti savo medžiagas svarbiausia, kad žiedelis tiktų ir patiktų jūsų mylimajai. Dažniausiu pasirinkimu tampa  auksiniai sužadėtuvių žiedai, tačiau galima rinktis: sidabrą, platiną ir kt. Vienos moterys renkasi kuklius žiedus, o kitos modernius, svarbiausia, kad papuošalas patiktų jusų merginai. Prieš  pradedant žiedų paieškas atkreipkite dėmesį, kokios spalvos ir metalo jūsų mergina nešioja papuošalus ir derinkite žiedą prie jų. Merginos papuošalus  ypač mėgsta iš sidabro, todėl šiuo metu populiariausi sužadėtuvių žiedai išlieka iš balto aukso ir sidabro.

Sužadėtuvių žiedo akutė

Žiedų yra įvairiausių, kuriuos puošia: rubino, smaragdo akutės, tačiau populiariausias išlieka perlas. Mažytis deimantas patvarus ir tinkamiausias akmuo šiam reikalui. Deimanto kaina gali priklausyti nuo spalvos, švarumo, dydžio. Dažnai sužadėtuvių žiedai pasirenkami tokie, kurie vėliau mūvimi kartu su vestuviniu žiedu.

Ant kurios rankos nešioti sužadėtuvių žiedą?

Nuo senų laikų manoma, kad sužadėtuvių žiedą reikia nešioti ant kairės rankos, bevardžio piršto. Bevardis pirštas, atskleidžia moters šeimininę padėtį, žiedas ant šio piršto parodo, kad moteris yra susižadėjusi arba jau ištekėjusi,  šiais laikais mergina pati gali pasirinkti  ant kurios rankos ir piršto žiedą nešioti.

Juvelyrinių papuošalų priežiūra

Visi papuošalai turi savybę keisti savo išvaizdą- braižytis, lankstytis, oksiduotis, o norėdami ilgiau džiaugtis papuošalų blizgesiu, turėtumet juos nusiimti einant sportuoti, maudytis ar prieš einant miegoti. Papuošalais iš sidabro reikia rūpintis pastoviai, nes prakaitas, drėgmė, kūno priežiūros priemonės oksiduoja sidabrą, todėl jie juoduoja ir praranda blizgesį. Jeigu  sidabriniai papuošalai patamsėjo iškart patrinkite sidabrą dantų pasta arba juos pamerkti į vandenį išklotą folija ir įbėrus šiek tiek druskos.