Sudėtingiems transporto sprendimams valdyti jau seniai vien žmogiškųjų išteklių nepakanka. Informacinės technologijos šią sritį lydi jau gana seniai ir nuolat atsiranda vis daugiau transporto valdymo sistemas siūlančių tiekėjų.

Transporto valdymo sistema apima visus su pervežimais susijusius procesus nuo kliento užklausos iki finansinės analizės https://www.terralogistics.lt/apie-terra-logistics. Visai nesvarbu, ar įmonė turi nuosavą automobilių parką, ar teikia tik pervežimo paslaugas ekspedijavimo ar distribucijos principu, ši sistema tinka visiems. Šiuo atveju reikia padaryti tinkamą transporto valdymo sistemos pasirinkimą.

Labai svarbu, kad pasirinkta sistema užtikrintų keletą svarbių aspektų: efektyvų darbo planavimą, krovinių pervežimo, autoparko techninės priežiūros bei remonto valdymą. Tinkamai pasirinkta transporto valdymo sistema užtikrina efektyvų įmonės darbą, automobilių darbo našumą ir jų pasiruošimą eksploatacijai.

Tokiose valdymo sistemose taip pat ne mažiau svarbus ir kitų funkcijų taikymas: užsakymų valdymas ir kontrolė, maršrutų formavimas, planavimas, išlaidų apskaita. Verta atkreipti dėmesį į tokius valdymo modulius, kurie teikia krovinių, transporto priemonių ir maršrutų pasiūlymus pagal užsakymus, formuoja ataskaitas.

Šiandien daugelis šios paslaugos diegėjų siūlo itin paprastas, naršyklės pagrindu veikiančias sistemas, kurios yra pasiekiamos bet kur, kur yra internetas. Tam nebūtina būti darbo vietoje ar turėti darbo kompiuterį, todėl esant poreikiui yra galimybė prisijungti net ir atostogų metu.

Taip pat labai plačiai naudojamos ir mobilios programėlės, skirtos vairuotojams naudoti, kurios dar labiau supaprastina sistemos naudojimą ir pasiekiamumą. Joje pateikiama visa, su kroviniais bei maršrutais susijusi informacija, navigacija bei užduotys, kurių duomenys matomi realiuoju laiku.
Labai svarbu, kad pasirinkta sistema ne apsunkintų, o palengvintų kiekvieno su ja dirbančiojo darbą. Todėl verta atkreipti dėmesį į valdymo ypatumus – rinktis tik saugią, lengvai suprantamą, intuityviai valdomą vartotojo aplinką.