Net trumpalaikis elektros energijos tiekimo nutraukimas gali sukelti rimtų nepatogumų. Jei jūsų namuose yra modernus katilas su elektronine valdymo sistema ir tai vyksta žiemą, galimos nemaloniausios pasekmės.

Jei dažnai nutrūksta elektros energijos tiekimas jūs tikrai turite pasirūpinti autonominiu elektros energijos tiekimu. Lengviausias būdas yra nusipirkti elektros energijos generatorių, kuris jus išgelbės tam tikrą laiką kol vėl bus įjungta elektra.

Pirkėjus paprastai domina generatoriaus galia ir kaina. Bet perkant svarbu atsižvelgti į produkto, paslaugos ir papildomų paslaugų kokybę. Pažvelkime į pagrindines charakteristikas, į kurias reikia atkreipti dėmesį perkant generatorių savo namams.

Prieš pasirinkdami turite nuspręsti, kokią galią turėtų turėti jūsų generatorius. Reikėtų nepamiršti, kad elektros generatoriaus galia turi viršyti visų tuo pačiu metu prijungtų prietaisų, kurie veiks ilgiau nei penkias minutes, pajėgumų sumą 20-30%. Nepaisant to, geriausias pasirinkimas būtų kreiptis į specialistus, kurie teisingai apskaičiuos ir padės išsirinkti. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į fazių skaičių. Nuspręskite, ar ateityje naudosite vienfazius ar trifazius prietaisus.
Elektros generatoriai skiriasi naudojamo kuro rūšimis. Jie gali veikti benzinu, dyzelinu ar dujomis. Dujų generatorius yra nebrangus, tačiau jų galia yra ribota ir tarnavimo laikas yra palyginti trumpas, palyginti su kitų tipų generatoriais. Galiausiai padidėja ir gaunamos elektros kaina. Dyzelino ar benzininiai generatoriai yra brangesni, tačiau jų naudojimas bus pigesnis dėl mažo kuro suvartojimo.Be to, dyzeliniai ir benzininiai generatoriai turi ilgą variklio tarnavimo laiką ir patikimumą net esant perkrovos sąlygoms.

Ne, paskutinis dalykas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį, yra apsauga nuo triukšmo. Juk niekas nenori kentėti nuo nereikalingų vibracijų ar pašalinių garsų. Elektros generatorius, kuriame nėra triukšmą mažinančios apsaugos, sukuria aukštą triukšmo lygį. Savo patogumui geriau rinktis įranga, turintią specialų garsui nepralaidų korpusą.