Kokybiška vėdinimo sistema – vienas svarbiausių namų elementų, kurio pagalba yra sukuriamos komfortiškos, malonios gyvenimo sąlygos ir užkertamas kelias įvairiems ligų sukėlėjams, tokiems kaip pelėsis ar dulkės. Jei vėdinimo sistemos montavimas ir įrengimas yra darbai, kuriuos geriausiai yra patikėti specialistams, tai jos priežiūra galima atlikti ir savarankiškai. Tai nėra sudėtingas darbas, tačiau svarbu jį atlikti laiku. Tokiu būdu vėdinimo sistema veiks tinkamai ir nesukels jokių nepageidaujamų problemų. Pagrindinės priežastys, dėl kurių būtina atlinkti vėdinimo sistemų priežiūrą tai: jų veikimo ilgaamžiškumo užtikrinimas, komfortabilių sąlygų namie palaikymas ir netgi priešgaisrinė profilaktika. Nešvarumai, kurie kaupiasi vedinimo sistemoje, gaisro metu gali skatinti greitesnį ugnies plitimą.

Iš esmės vėdinimo sistemos priežiūra namuose nereikalauja jokių ypatingų žinių ar sugebėjimų. Tačiau prieš imantis bet kokių veiksmų, svarbu susipažinti su gamintojo rekomendacijomis, kuriose gali būti nemažai svarbios informacijos apie geriausias priemones, kuriomis reikėtų valyti ortakius ir apie tai ko reikėtų vengti, kad sistemą funkcionuotų tinkamai. Sistemą galima valyti mechaniškai ir chemiškai. Ypač svarbu pasirūpinti ortakių švarumu tokiose vietose kaip virtuvė ir vonios kambarys. Būtent čia gali kauptis didesnis drėgmės ir riebalų kiekis.

Savalaikis filtrų keitimas padeda užkirsti kelią nešvarumams ir kenksmingoms dalelėms patekti į namus. Tokiu būdu oras jose visada bus švarus ir šviežias. Tai neabejotinai svarbu, kai namie auga maži vaikai arba yra žmonių, kurie turi problemų dėl kvėpavimo takų ligų. Filtrų keitimo dažnumas priklauso nuo to kaip dažnai naudojama sistema, nuo jos dydžio, naudojamų filtrų skaičiaus ir kokybės ir žinoma nuo aplinkinio oro kokybės. Tačiau net ir esant pakankamai palankioms sąlygoms, šią procedūra rekomenduojama atlikti bent kartą per metus.