Pradedant savo verslą, yra būtina atlikti kelis žingsnius tam, kad jo pradžia būtų legali bei efektyvi. Įmonių steigimas taip pat apima įmonės vardo registravimą, kurį mes ir aptarsime šiame straipsnyje.

Pirmieji žingsniai link įmonės pavadinimo registravimo

Suformuokite verslo subjektą, pvz., korporaciją ar ribotos atsakomybės bendrovę. Užregistruokite įmonės pavadinimą kaip prisiimtą vardą. Užregistruokite įmonės pavadinimą kaip federalinį prekės ženklą. Ne visos įmonės gali naudoti visus tris iš šių metodų, o kai kurios gali naudoti daugiau nei vieną.

Pasirinkimai gali skirtis priklausomai nuo to, ar verslas yra individualios veiklos, tam tikros partnerystės formos, LLC ar korporacijos.

Norėdami iliustruoti galimybes, mes išnagrinėsime įvairias išgalvoto verslo galimybes. Mūsų pavyzdyje Andrius Hansas, įsigijęs šiam tikslui vieną namą, atidaro gyvenamųjų namų nuomos verslą.

Pradeda nuo individualios įmonės veiklos ir verslui naudoja pavadinimą „Andrius Hansas“. Laikui bėgant Andrius įsigyja daugiau nuosavybių ir nusprendžia, kad nori naujo savo verslo pavadinimo.

Verslo formos ir pavadinimo sąsajos

Vienas iš Roberto variantų yra sukurti korporaciją arba LLC. Norėdami tai padaryti, jis turi pateikti tam tikrus registracijos dokumentus atitinkamai valstybinei agentūrai. Tam reikia, kad įmonė pasirinktų savo teisinį pavadinimą.

Valstybės įstatymai draudžia įmonei naudoti pavadinimą, kurį jau naudoja kita įmonė. Taigi, pasirinkus vardą, reikia patikrinti valstybės įrašus ir įsitikinti, kad kita įmonė dar nenaudoja norimo pavadinimo.

Robertas nori naudoti pavadinimą „Saulėtekio ypatybės“ ir nustato, kad šis vardas yra prieinamas. Jis gali pateikti steigimo dokumentus pavadinimu „Saulėtekio ypatybės“. Tai trukdytų kitoms įmonėms jo valstybėje naudoti pavadinimą „Saulėtekio ypatybės“.

Korporacijos ar LLC sukūrimas suteikia apsaugą tik registracijos valstybėje. Jei Andrius nuspręs išplėsti įmonę į kitą valstybę, jis galbūt galės įregistruoti savo korporaciją naujoje valstybėje, su sąlyga, kad vardas dar nėra ten registruotas.

Partnerystė

Bet kuri individuali įmonė, partnerystė, korporacija ar LLC, vykdanti verslą kitu vardu, turi registruoti kitą pavadinimą kaip prisiimtą pavadinimą.

Jei Andrius nori toliau veikti kaip individuali įmonė, jis galbūt galės įregistruoti pavadinimą „Saulėtekio savybės“.

Kiekvienas, tikrinantis oficialius įrašus, galės įsitikinti, kad jo verslas iš tikrųjų yra „Andrius Hansas“.

Tarkime, kad užuot įkūręs korporaciją ar LLC, Robertas priima Laura  kaip savo partnerę. Jų partnerystė gali užregistruoti „Saulėtekio savybės“ kaip jų vardą. Arba, pavyzdžiui, jie gali sujungti savo pavardes ir užregistruoti kitokį pavadinimą.

Prekės ženklai

Prekių ženklų, prekės pavadinimų ar paslaugų ženklų apsauga gali būti prieinama visoje šalyje. Registracijos reikalavimai įvairiose valstybėse skiriasi. Toks registravimas turi būti atliekamas kiekvienoje valstybėje, kurioje veikia verslas.

Sudėtingesnis ir paprastai brangesnis įmonės vardo registravimo būdas yra registruoti pavadinimą kaip prekės ženklą specialioje tarnyboje.

Tai apsaugo šalies mastu įmonės pavadinimą. Norint įregistruoti federalinį prekės ženklą, reikia atlikti paiešką, kad įsitikintumėte, jog panašus pavadinimas dar nebuvo pažymėtas prekės ženklu, ir yra išsamūs reikalavimai ir apribojimai, susiję su galimybe žymėti įmonės pavadinimą.

Nustatant geriausią būdą apsaugoti įmonės pavadinimą, bus atsižvelgta į tai, kaip nuspręsite struktūrizuoti savo įmonę, siūlomų prekių ar paslaugų rūšį ir geografinį verslo operacijų diapazoną.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme būdus įmonės vardo registravimui bei pateikėme pavyzdį kaip tai galima padaryti su skirtingų tipų įmonėmis. Vadovaudamiesi šiais patarimais Jūs galėsite be vargo užregistruoti išskirtinį įmonės pavadinimą bei išsiskirti iš savo konkurentų.

Daugiau informacijos apie tai galite sužinoti finance.lt