Valymo priemonių dėka jūsų namai įgauna švarą ir gaivą. Bakterijos nuolat dauginasi ant bet kokių paviršių ir išprovokuoja įvairias ligas. Jų atsikratyti šlapiu patalpų valymu be specialių priemonių tikrai nepavyks, todėl gamintojai siūlo platų produktų asortimentą įvairiems namų paviršiams: grindims, stiklui, buitinės technikos paviršiams, santechnikai, baldams, langams. Žinoma yra ir universalių valymo priemonių, kuriomis galime valyti kelias dangas. Bet kokiu atveju, jūs neapsieiti be specialių priemonių, norėdami sunaikindami nešvarumus ir mikrobus.

Kaip pasirinkti?

Valymo priemonės turi skirtingą poveikio paskirtį, sudėtį ir konsistenciją. Kad nesuklystumėte pasirinkdami ir nusipirktumėte produktą, kuris padės susidoroti su nešvarumais namuose, turėtumėte atkreipti dėmesį į:

Saugumą. Kokios cheminės medžiagos yra preparate, ar šeimos nariai yra
alergiški komponentams. Ekologiški plovikliai yra nekenksmingi. Preparatai, kurių sudėtyje yra paviršinio aktyvumo medžiagų, gali greitai susidoroti su bet kokiu užteršimu, bet tuo pačiu gali sukelti dusulį, sudirginti odą.

Sudėtį. Abrazyviniai preparatai naudojami pašalinti sunkias dėmes ir kietas
nuosėdas. Neabrazyviniai gaminiai nebraižo paviršiaus, todėl naudojami keraminiams ir stikliniams paviršiams valyti. Šarminiai preparatai naudojami įsisenėjusiems nešvarumams pašalinti, o rūgštiniai – rūdims ir kalkėms pašalinti.

Paskirtį – grindų, vonios, vamzdžių, tualetų, stiklų, veidrodžių, buitinės
technikos, baldų, plytelių, laminato, kilimų valymui.

Problema ta, kad plovikliai ir valymo priemonės gali būti pavojingi ne tik tiesiogiai su jais kontaktuojant, bet ir vėliau. Daugelį cheminių medžiagų sunku visiškai nuplauti nuo indų, drabužių, baldų paviršiaus, o tokių produktų dalelės gali patekti į kraują. Pasirinkę produktus, atitinkančius nustatytus reikalavimus, galite žymiai pagreitinti ir palengvinti namų valymo procesą, todėl reikia nepamiršti, kad šiuolaikinės namų valymo priemones geriausia rinktis ekologiškas. Tokiuose produktuose kenksmingus konservantus keičia pieno, citrinos ir kai kurių kitų rūšių rūgštys, eteriniai aliejai ir natūralūs ingredientai. Tai geriausi buitiniai valikliai, nes jie yra saugūs.