Medinės žaliuzės yra puikus būdas atnaujinti langų įvaizdį ir į namų interjerą įnešti jaukumo. Natūralus medis yra ne tik nesenstanti tendencija, bet ir medžiaga, kuri garantuoja ilgaamžiškumą, paprastumą ir suteikia unikalią estetiką kiekvieniems namams. Medinės žaliuzės yra nepaprastai universalios, šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta rinktis būtent jas.

Aukštos kokybės natūrali medžiaga

Mediena pasižymi puikiomis savybėmis – atsparumu temperatūros pokyčiams ir ilgu tarnavimo laiku. Tokios žaliuzės puikiai tokiuose namuose, kuriuose gyvena žmonės, žmonės, turintys įvairių alergijų. Taip pat reikėtų paminėti, kad svarbu atkreipti dėmesį į medienos kokybę, renkantis žaliuzes, tik tuomet jos bus patvarios stabilios.

Funkcionalumas

Medinės žaliuzės yra ne tik estetiškos, bet ir labai funkcionalios. Dėl galimybės tiksliai sureguliuoti lamelių prisitvirtinimo kampą, gali būti įleistas toks šviesos srautas, kokio pageidaujama tam tikru momentu ar dienos metu. Valdymas gali būti rankinis, su virvelėmis ar grandine, o taip pat ir elektra.

Individualaus pritaikymo galimybė pagal poreikius ar vidaus interjerą

Medines žaliuzes galima pasirinkti įvairių spalvų, jos dažniausiai varijuoja nuo neutralių, prislopintų žemės spalvų iki rudų, juodų ar net baltų atspalvių. Taip pat galima pasirinkti norimą skersinių plotį, išvaizdą ir kitų priedų ypatybes. Taip pat verta atkreipti dėmesį į medienos tekstūrą ant lamelių paviršiaus, ji gali būti subtili arba ekspresyvi, labiau pabrėžiant namų interjerą.

Tvirtinimo būdas, pritaikytas pagal poreikius

Montavimo būdas yra svarbus klausimas, turintis įtakos ne tik lango estetikai, bet ir naudojimo funkcionalumui. Medinės žaliuzės gali būti montuojamos ant pačio stiklo, o taip pat prie sienos ar lubų. Žaliuzių tipas, lango dydis ir atidarymo būdas yra kriterijai, kurie nulemia, koks tvirtinimo būdas yra pats tinkamiausias.