Bet kuris žmogus turintis židinį patvirtins, kad židinys turi daug privalumų, turi tiek daug naudingų savybių ir funkcijų, kurios supaprastina ir pagerina mūsų gyvenimą.

Malkomis kūrenamo židinio privalumai šildant bet kokio dydžio namą:

Paprastumas, net moterys ir vaikai gali lengvai užkurti židinį;
Kompaktiškumas. Šiuolaikiniai židiniai užima labai mažai vietos, sveria nedaug, tai yra, jiems nereikia organizuoti papildomo pamato ir juos galima įmontuoti į sieną, jei tai yra kasetinis židinys;
Turimas kuras. Ne visada elektra ir dujos yra prieinamos už miesto ribų, o malkų galima atsinešti bet kada ir bet kur;
Estetika. Židinys visada sukuria ypatingą komfortą ir yra namo puošmena.
Tai, ko gero, vienintelis šildymo prietaisas pasaulyje, suteikiantis namams ne tik šilumos, bet ir jaukumo, ypač jei židinys kūrenamas malkomis. Sutikite, daug maloniau stebėti, kaip dega tikra ugnis, o ne dirbtinė.

Kiekviena šeima namuose turi ypatingą vietą, kur jie visada susitinka ir leidžia laiką kartu. Vieniems tai yra virtuvė, o kitiems – svetainė su židiniu. Kai tik namuose užsidega židinys, visa šeima susirenka prie spragsinčios ugnies ir mėgaujasi vieni kitų draugija. Kartais net žodžių nereikia, bendra tyla prie ugnies byloja daugiau.

Šiandieniniai malkomis kūrenami židiniai ir krosnys yra nepaprastai efektyvūs https://www.zidiniaipigiau.lt/zidiniai-zidinio-kapsule, jie sukuria pakankamai šilumos, kad šildytų beveik visus namus. Tai leidžia naudoti mažiau energijos iš iškastinio kuro ir daugiau iš medienos.
Židiniai suteikia galimybę nepriklausyti nuo komunalinių paslaugų. Jūs nusprendžiate šiandien šildyti namus ar ne. Židinys suteikia galimybę prisiimti visą atsakomybę ir nuspręsti, kiek ir kada mokate už kurą.
Kasmet energijos sąnaudos auga šviesos greičiu, todėl daugelis žmonių kaip pagrindinį šildymo šaltinį renkasi židinį.