Nepageidaujamų plaukelių šalinimas – tai problema, kuri kamuoja daugybę žmonių. Vieni pasirenka trumpalaikius plaukų šalinimo būdus, kiti – ilgalaikius, bet koks gi variantas gi efektyviausias.

Žinoma, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus požiūrio, bet šiame straipsnyje mes aptarsime tokius plaukelių šalinimo būdus kaip elektroepiliacija, plaukų šalinimą lazeriu bei vaškavimą.

Elektroepiliacija ir plaukų šalinimas lazeriu

Nors elektroepiliacija šiuo metu vis labiau populiarėja, ji vis dar nėra tokia įprasta procedūra kaip plaukų šalinimas lazeriu.

Abu metodai veikia, kad sutrikdytų bendrą plaukų augimą, tačiau, skirtingai nuo plaukų šalinimo lazeriu, elektrolizė yra vienintelis metodas, FDA pripažintas nuolatiniu plaukų šalinimo tirpalu.

Procedūros eiga

Elektrolizė yra gana skausminga procedūra, kurios dėka norint pasiekti optimalių rezultatų reikia gydyti kiekvieną plaukų folikulą. Adata įkišama į odą, o elektros srovė praeina per plaukų folikulą, pažeisdama jį ir užkirsdama kelią plaukų augimui ateityje. Geriausia tai, kad kai dings plaukai, jums nebereikės jokių procedūrų!

Pliusai

Vienas iš pagrindinių elektrolizės privalumų yra tai, kad ji yra ypač universali. Tiek ta prasme, kad ją galima naudoti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant antakius, tačiau ji taip pat veikia visus odos ir plaukų tipus.

Skirtingai nuo plaukų šalinimo lazeriu, jei turite šviesius plaukus ar tamsią odą, šis plaukų šalinimo metodas greičiausiai jums tiks.

Minusai

Tačiau ji taip pat turi savo trūkumų. Kai kurie įprasti procedūros šalutiniai poveikiai gali būti paraudimas ir dirginimas, tačiau jie sumažės per dieną ar dvi.

Retesnis šalutinis poveikis yra skausmas ar patinimas po procedūros. Infekcija iš nesterilių adatų, naudojamų procedūros metu, ar randai būtų sunkiausias galimas šalutinis poveikis.

Brangus malonumas

Kaip ir plaukų šalinimas lazeriu, elektrolizė yra laikoma kosmetine procedūra, todėl nėra draudžiama. Suma, kuri kainuos, priklausys nuo jūsų gydomo ploto dydžio, taip pat nuo reikalingo tolesnio gydymo skaičiaus, kuris gali susidėti, nes elektrolizė turi būti paskirstyta daugybei seansų, kas antrą savaitę.

Kai kurie gydytojai netgi ims valandos tarifą už procedūrą, priklausomai nuo to, į kurią kliniką einate, tačiau paprastai tai kainuoja pigiau su kiekvienu seansu. Kaina bus nustatyta jūsų pirminės konsultacijos metu.

Vaškavimas yra tikrai pigiausias pasirinkimas

Vaškavimas yra puiki galimybė, jei nesate pasirengęs prisiimti nuolatinio įsipareigojimo. Juk mados tendencijos ateina ir praeina, o visam laikui pašalinti plaukus yra didelis sprendimas. Jau nekalbant apie išlaidas, jei tai jums rūpi.

Vaškavimo pliusai

Jei nerimaujate dėl šalutinio poveikio, atsirandančio dėl plaukų šalinimo lazeriu, arba jei turite itin jautrią odą, vaškavimas gali būti jums tinkamiausias pasirinkimas.

Taip pat nepaprastai dažnai žmonės kreipiasi į depiliaciją po to, kai jiems jau buvo atliktas plaukų šalinimas lazeriu ar elektrolizė, o rezultatai nebuvo tokie, kokių jie tikėjosi.

Plaukų šalinimas lazeriu neveikia visų tipų odos ir plaukų, todėl kai kuriems žmonėms gali būti nepatenkinti rezultatai. Jei turite tamsesnę odą arba šviesius plaukus, vaškas gali būti geriausias ir ekonomiškiausias sprendimas jums.

Rezultatai nedelsiant

Vaškavimas taip pat yra geresnis pasirinkimas, jei ieškote greitų rezultatų. Skirtingai nuo plaukų šalinimo lazeriu ar elektrolizės, šiai procedūrai atlikti neprireiks mėnesių.

Jei norite, kad nepageidaujamų plaukų nebeliktų, galite tai padaryti nedelsdami. Tačiau tam reikia, kad prieš pašalindami plaukus, leistumei užaugti bent pusę colio, kitaip vaškui nebus ko prikibti.

Vaškavimo procedūra

Tai veikia taip, kad užtepus vašką, jis stumiamas priešinga plaukų augimo kryptimi, efektyviai ištraukiant jį prie šaknies. Liekate minkštais ir mažiau varginančiais plaukais, nei jei skustumėtės. Taip pat ilgesnį laiką turėsite daug lygesnę odą.

Tai sakant, vaškavimas yra nepaprastai trumpalaikis sprendimas. Jūs turėsite nuolat lankytis susitikimuose, planuodami juos maždaug kartą per mėnesį.

Apibendrinant

Tinkama plaukų šalinimo strategija kiekvienam žmogui skirsis. Atlikdami kiekvieno metodo tyrimus, galėsite geriausiai suprasti, kas jums tinka.

Informacija yra parengta vadovaujantis depiliacijoscentras.lt medžiaga.