Renkantis apšvietimą savo svetainei ir keletui kambarių namuose, jūs neapsiribojate aukščiau nurodytais šviestuvų tipais. Tai galima pasiekti suporavus dekoratyvines sienines ir stalines lempas su architektūriniu apšvietimu, kad galėtumėte perjungti juos pagal poreikį. Šviestuvų parduotuvė gali būti ir toli nuo jūsų, bet atminkite, jog norint sukurti gerą namų aplinką – teks paplušėti. Tradiciniai dekoratyviniai stalai ir sieniniai šviestuvai sukuria bendrą šviesą, kurią galima įjungti ir išjungti priklausomai nuo nuotaikos.

Grindų lempos

    

Grindų lempa paprastai yra skirta nukreipti į viršų šviesą, atsimušančią nuo lubų kaip aplinkos šviesą, o svetainės toršerai paprastai turi ryškesnes lemputes nei stalinės lempos. Tiesiog įsitikinkite, kad lemputė nepatenka į akis, taigi, jei priešais turite įprastą toršerą, turėsite jį pastatyti toliau, kad galėtumėte naudoti kaip bendrą aplinkos apšvietimą, o ne kaip darbo lemputę. Nuotaikos apšvietimas, kuris yra akcentinio apšvietimo tipas, puikiai tinka kambaryje, montuojamas lubose arba prie lovos lempose. Reguliuojamas apšvietimas puikiai tinka jūsų miegamajam arba skaitymo ir pramogų kambariui.

    

Gali būti sudėtinga pasirinkti tinkamą apšvietimą įvairiems jūsų namų kambariams. Rasti tinkamą pusiausvyrą tarp apšvietimo tipo, šviesos šaltinio ir stiliaus gali būti sudėtinga, ypač mažoje svetainėje. Kiekviename kambaryje dažnai rasite bent du skirtingus apšvietimo tipus, tačiau kartais kambaryje yra visi trys.

    

Užuot pasirinkę tik vieno tipo apšvietimą kiekvienai kambario zonai, kūrybiškai sluoksniuokite šviesą pridėdami skirtingus akcentus, maišydami ir derindami skirtingas formas, stilius ir net lempų galingumą. Įsivaizduokite, kad daugumoje kambarių jums greičiausiai prireiks bent trijų skirtingų apšvietimo lygių, o mažesniuose kambariuose reikės mažesnių šviestuvų. Jūsų pasirinktas stalinis šviestuvas turi ne tik derėti prie kambario stiliaus, bet ir idealiai papildyti esamus apšvietimo lygius. Pabaigoje pridėkite keletą akcentinių šviestuvų šalia žmonių arba aplink kambario kraštus, kad sukurtumėte žemo lygio dekoratyvinį apšvietimą arba naudokite jį kaip naktinę šviesą.

Naktinės lemputės

    

Naktinės lempos turi būti proporcingos naktinio stalelio ir paprastai yra 19–21 colio atstumu nuo čiužinio viršaus. Jei reikia ko nors šilto, derinkite lempas su naktiniais staliukais, bufetais ar viršutiniais staliukais. Svetainės stalinių lempų pora abiejose sofos pusėse arba kambario kampuose gali sukurti gerą pusiausvyrą, o kiekviena iš jų paprastai pridės apie 100–150 vatų kaitrinės šviesos ar lygiavertės šviesos.

    

Nepainiokite su akcentiniais šviestuvais, kurie ne visada „atrodo“ kaip stalinė lempa ir yra labiau skulptūriški bei meniški, mažas stalinis šviestuvas gali būti puikus pasirinkimas, jei jums reikia mažiau šviesos ir vietos, nes paprastai taip pat turi lemputę, kuri nėra tokia ryški kaip viso dydžio stalinė lempa. Sieniniai šviestuvai gali turėti arba neturėti šviestuvų, tačiau dauguma jų gali būti naudojami aplink sėdimas vietas ar stalus, kur reikia tiesioginės šviesos. Šios aukštos lempos yra itin universalios ir gali būti naudojamos apšviesti visą kambarį, pagerinti aplinkos apšvietimą arba suteikti labai reikalingą skaitymo šviesą. Sieniniai šviestuvai mūsų tikslams suteikia tiek aktyvų, tiek aplinkos apšvietimą ir yra daug svarbesni savo dizainu ir funkcijomis.

    

Aplinkos apšvietimas dažnai yra lubiniai arba sieniniai šviestuvai, tačiau jie taip pat gali būti nešiojami arba sieniniai šviestuvai. Šios lempos dažniausiai suteikia aplinkos šviesos ir pabrėžia individualų stilių. Aplinkos (arba bendras) apšvietimas. Tai paprasčiausias kambario apšvietimo tipas, skirtas apšviesti erdvę, kad galėtumėte matyti, ką darote, ir saugiai judėti.

    

Akcentinis apšvietimas leidžia paryškinti įdomius jūsų namų dekoro elementus, tokius kaip paveikslai ar mantijos. Kai kurie dekoratyvinio apšvietimo pavyzdžiai yra pakabukai, šviestuvai, staliniai ir toršerai bei įleidžiami šviestuvai. Dideli šviestuvai, būgniniai sietynai ir milžiniški toršerai labai mėgstami tiems, kurie mėgsta šviesos efektus.

 

Puošnūs sietynai

    

Pasaulyje, kuriame dominuoja puošnūs sietynai, neįtikėtinai kūrybingi pakabinami šviestuvai ir drąsūs toršerai, sena gera stalinė lempa gali atrodyti ne toks elegantiškas pasirinkimas. Įvairiaspalviai papuošimai, tokie kaip „Capri“ buteliuko lempa, leidžia sukurti beveik bet kokį pasirinktą atspalvį, o blizgančios pramoninio stiliaus varinės ar auksinės stalinės lempos vis tiek sukuria elegantišką metalo blizgesį. Neutralus fonas, kuriame nėra ryškių spalvų, yra beveik įprasta daugelyje šiuolaikinių namų, o neutralios spalvos, tokios kaip pilka, ir toliau dominuoja net 2016 m., todėl stalinės lempos suteikia galimybę pridėti šiek tiek paryškintų spalvų. Jei jūsų stilius yra elegantiškesnis, šios gražios stiklinės žvakidės lempos turėtų padaryti įspūdį jūsų dekore – puikus pasirinkimas drąsiems ar paprastiems kambariams.

    

Pakabinami šviestuvai idealiai tinka virtuvės stalviršiams, kambario kampams ar valgomojo stalams, ypač kai naudojami grupėse. Nors lubiniai šviestuvai puikiai tinka gaminant maistą ir valant, stalinės lempos apšviečia tokias veiklas kaip skaitymas ir suteikia pastebimos šilumos bet kuriam kambariui. Tarp langų ir aplinkos apšvietimo ar sietynų gali atrodyti, kad kambaryje yra pakankamai šviesos, tačiau kiekviename kambaryje reikia lempų.

    

Staliniai ir toršerai su kryptiniu apšvietimu Staliniai ir toršerai geriausiai tinka naudojimo apšvietimas; o akcentinis apšvietimas yra naudingas apšviečiant meno kūrinius, baldus ir objektus (pvz., paveikslų šviestuvus ar įleidžiamus taškus ant aukštos sienos, kad pabrėžtų jos aukštį); o aplinka, kuri turėtų būti laikoma galutine schemoje, prideda nuotaiką ir sukuria atmosferą. 

 

Pabaigai

 

Jei jums reikia apšviesti kampą ar kitą kambario dalį ir anksčiau naudojote kelias stalines lempas, apsvarstykite kitų tipų apšvietimą, pvz., toršerą, sieninę lempą, sietyną ar akcentinę lempą. Šviesa yra svarbi baldų dalis ir gali būti naudojama kaip baldai. Kitaip tariant, abi lempos neišeina iš kambario; maksimalus, kurį jie kabės nuo lubų, yra nuo šešių iki dvylikos colių.