2020 metais kreditai nuo 18 metų nebesuteikiami praktiškai jokioje greitųjų kreditų bendrvėje ar banke. Asmenys šiuo metu privalo būti mažiausiai 21 metų ir būti pradirbę minimum 4 mėnesius. Televizijos kanalai didžiausias pajamas gauna iš greitųjų kreditų reklamos, tačiau net ir rodomos reklaminės kampanijos, kuriose kreditai nuo 18 metų neva išduodami geromis sąlygomis, neretai būna šiek tiek klaidingos, nes jauni asmenys įeina į tą asmenų kategoriją, kuriems kreditus išduoti yra bene sunkiausia. Kodėl sunkiausia? Trumpai tariant, vartojimo kreditų rinka yra kontroliuojama, o svarbiausias kontrolės aparatas – įstatymai bei įvairios nuostatos. Būtent tvarka neleidžia kreditoriams savivaliauti t.y. jie patys negali nuspręsti ar skolins pinigus mažas pajamas gaunančiam asmeniui ar ne, nes būtent įstatymai ir nuostatos aiškiai numato, kad pajamų negaunantys ar gaunantys per mažas jokiu būdu negali gauti vartojimo kredito – kreditoriai neturi teisės išduoti paskolos tokiems žmonėms.

Kaip bebūtų, jaunuoliams yra alternatyvų, na bent jau kol kas. Privatūs kredito teikėjai 18 metų asmenims gali išduoti paskolas tik tokiu atveju, jeigu tokie žmonės turi nekilnojamo turto užstatą. Spėkite, ar daug tokių jaunuolių turi NT? – ne. Paprasčiausiai, jeigu ir norima pasinaudoti alternatyvomis, jaunuoliai vis tiek yra apribojami įstatymų, o ką jau kalbėti ir apie kredito teikėjus, kuriems reikalavimai nuolatos griežtėja.

Jeigu jūs esate jaunas žmogus, kuriam reikia pinigų, tai tikrai neturėtumėte manyti, kad greitieji kreditai būtų lengviausia išeitis – tai sunkiausia išeitis. Trumpai tariant, būdami jauni, negaudami pajamų, jūs paimtumėte vartojimo kreditą, kurio palūkanos gana nemažos, bet ar pagalvojote iš ko tokią paskolą grąžintumėte? Jeigu negaunate pajamų, tai jūs kas mėnesį įmokų negalėsite mokėti, o tokiu atveju kreditoriai imtųsi savo teisių gynimo. Aiškiau kalbant, jaunuoliams paskolos nesuteikiamos todėl, kad didelė tikimybė, jog jie tų skolų negrąžins, todėl kreditoriui tektų kreiptis į teismą dėl skolos priteisimo – tai ilga ir brangiai kainuojanti procedūra, kuri didžiausius nuostolius sukels būtent jaunuoliui. Tai liečia tik tuos 18 metų asmenis, kurie negauna jokių pajamų.

Kas liečia anksti savarankiškai pradėjusius gyventi jaunuolius, tai jiems kreditai gali būti išduodami, jeigu jie turi oficialų pajamų šaltinį – darbą arba užsiima kažkokia savarankiška komercine veikla.