Nauji elektronikos prietaisų kūrimo ir remonto mėgėjai bei meistrai veiklos pradžioje labai susiduria su problema iš kur gauti elektronikos komponentų. Prieš bet kokios detalės paieškas, reikia žinoti kokia tai detalė ir jos numeris, galbūt ją gamina tik tam tikri gamintojai, pravartu žinoti ir pačių detalių technines savybes nes tai ženkliai palengvina paieškas. Norėdami padėti jums greičiau surasti nusipirkti detales, siūlome pasinaudoti šiais praktiškai patarimais kuriuos surinkome iš jau patyrusių elektronikos prietaisų entuziastų.

Elektronikos komponentus galima nusipirkti komplektais arba po vieną vienetą, tai priklauso nuo konkrečios detalės nes dažnai būna kad prietaiso detalė yra neremontuotina ir reikia keisti viską. Iš kitos pusės, pavienių komponentų paieška jums gali užtrukti ilgai ir kadangi kiekvienas mūsų esame įsivertinę savo darbo valandos kainą, paprasčiau pirkti komponentų komplektus. Jeigu elektronika domitės tik laisvalaikiu ir konstruojate ar remontuojate nekur neskubėdamas, tuomet sau galite leisti užtrukti ilgiau ir tokiu būdu sutaupyti.

Jei esate fizinis asmuo elektronikos komponentus rasite specializuotose fizinėse parduotuvėse ir internete. Jeigu esate mažo miesto gyventojas, turbūt tokios parduotuvės pas jus nėra, tad teks pirkti kompiuteriu. Šiuo metu karantino sąlygomis parduotuvių darbas yra apribotas, todėl ir jūsų galimybės apžiūrėti ar palyginti yra apsunkintos ir teks pirkti tik pagal nuotraukas. Tokiu atveju, nepatingėkite susisiekti su pardavėju ir paprašyti daugiau informacijos apie prekę.

Kartais gali būti naudingas būdas rasti tinkamų elektronikos komponentų senų prietaisų skelbimai tačiau tik labai nesudėtingų ar senesnio modelio komponentų. Dabar gaminami šiuolaikiški temperatūros reguliatoriai, įvairūs valdikliai yra per daug sudėtingi ir siauros specializacijos produktai kurių gamintojus reikia rinktis labai atsakingai. Geriau rinktis sertifikuotus europietiškus gaminius negu pigesnius bevardžius kinietiškus falsifikatus.

Suradę jums tinkamą tiekėją, apžvelkite visą siūlomą asortimentą ir įsitikinkite, kad pas jį rasite ir kitų elektronikos komponentų kuriuos dažniausiai naudojate. Jus dominančių detalių galima rasti ir Ebay, Alibaba platformose, deja reikia žiūrėti pagal pardavėjus ar jie savo paslaugas siūlo tik didmeniniams klientams ar parduoda ir mažmenai, taip pat ar siunčia į Lietuvą. Aktualūs ir pristatymo terminai, kuo trumpesni tuo jums geriau.