Jokia šiuolaikinė gamybinė ar prekybinė įmonė neapsieina be logistikos. Tai gali būti tiek nuosavo transporto išnaudojimas prekių ar gaminių pristatymams užsakovams, arba šių paslaugų užsakymas iš transporto kompanijų. Pastarosios išgyvena tikrus pakilimo laikus, nes poreikis prekių judėjime tiek šalies viduje, tiek iš už jos ribų stabiliai auga, Tačiau tuo pat metu tai reikalauja ir vis didesnio pasirengimo ir iš pačių logistikos paslaugas teikiančių įmonių. Siekiant, išlikti šiame gan konkurencingame versle, reikia visada sugebėti pasiūlyti užsakovams ir klientams tinkamus sprendimus, garantijas ir nepriekaištingą aptarnavimą. Įgyvendinti visą tai, be šiuolaikinių technologijų būtų labai sunki užduotis, tačiau logistikos valdymo sprendimai leidžia ne tik iškelti verslą į naują lygį, bet ir įgauti savotišką pranašumą prieš konkurentus.

Logistikos arba transporto valdymo sistemos – tai programinė įranga, kurios pagalba įmonės gali efektyviau valdyti savo logistikos padalinius, arba visą verslą, jei kalba eina apie logistines ir transporto paslaugas teikiančias kompanijas. Pagrindinė tokių sprendimų suteikiama nauda – yra verslo procesų automatizavimas, leidžiantis pagreitinti ir supaprastinti daugybę kasdienių darbų ir užduočių vykdymą ir taip suteikiant darbuotojams daugiau laiko ir galimybių. Automatizavus procesus, įmonės gali gerokai sumažinti laiką, tarp užklausų gavimo iki užsakymo patvirtinimo. Tai padeda susifokusuoti į užsakovų poreikius ir suteikti jiems aukštesnio lygio aptarnavimą.

Transporto valdymo sprendimai padeda ne tik darbui su klientais, tačiau taip pat palengvina ir bendradarbiavimą su vežėjais ir kitais tiekėjais. Reikalui esant, programos gali būti naudojamos ir maršrutų planavimui. Tai yra ypač patogus sprendimas, leidžiantis susidėlioti efektyviausius maršrutus ir taip leisti įmonėms taupyti ne tik laiką bet ir žinoma pinigus. Taigi nauda, kurią transporto sistemos suteikia logistikos kompanijoms yra neabejotina.