parkavimo sistemaNet ir itin paprasta parkavimo sistema gali padėti pagerinti vairavimo įgūdžius, tad nenuostabu, kad vis daugiau vairuotojų renkasi šiuos įrenginius savo transportui. Parkavimo sistemų tipų yra kelios, tačiau ekspertai pataria dairytis ne tik į kainas, bet ir sistemų funkcionalumą bei kitas savybes. Labai lengva suklysti renkantis šią įrangą, o to kaina – pinigų išmetimas į balą. Tam, kad taip nenutiktų jums, patariame atidžiau skaityti visus prekių aprašymus. Jeigu tokią įrangą perkate internetu, tuomet situacija, aišku, bus pagerėja, nes vis dėlto – čia galima rasti daug informacijos praktiškai apie bet ką.

Parkavimo sistemos pasižymi tuo, kad jos fiksuoja įvairias kliūtis įvairiais atstumais. Priklausomai nuo parkavimo sistemos modernumo, kliūtis gali būti fiksuojamos net ir kelių metrų atstumu. Žinoma, visada reikia pasižiūrėti kokiomis savybėmis pasižymi įsigyta įranga, nes vis dėlto – vienos fiksuoja kliūtis iš mažesnio atstumo, o kitos – iš didesnio. Taipogi kai kurios sistemos gali pateikti garsinius signalus, o kitos – vaizdinius. Kaip bebūtų, parkavimo sistema turi būti pasirenkama ne pagal mažiausias kainas, o pagal jūsų poreikius. Jeigu jums nesiseka parkuotis iš galo, tuomet jums reikia rinktis galinę sistemą. Aišku, galite rinktis visą komplektą, kurį sudaro galinės ir priekinės parkavimo sistemos jutikliai.

Jutikliai yra montuojami ypač paprastai – dažniausiai jie montuojami be ilgo laidų vedžiojimo. Aišku, jeigu sistema nėra moderni ir dairotės į pigiausius gaminius, tuomet galbūt ir teks pavargti šiek tiek, kol tokią sistemą sumontuosite savo automobilyje. Modernesnė sistemos yra jungiamos paprasčiau – nevedant ilgų laidų per visą automobilio saloną. Dažniausiai perkant tokią sistemą, pridedam ir montavimo instrukcija. Tokias sistemas patariama pirkti iš laiko ir klientų patikrintų el. parduotuvių, nes ten pasirinkimas būtų didesnis ir patikimumas – aukštesnis.

Kalbant apie kainos ir kokybės atžvilgį, turite suprasti, kad kuo pigesnė sistema, tuo ji labiau apribota. Štai, kelis šimtus eurų kainuojančios pargavimo sistemos dažniausiai turi jutiklius iš priekio ir iš automobilio galo. Pigesnės turi mažiau jutiklių, o norint daugiau – tenka juos pirkti kaip priedus.

Veikimas yra labai paprastas. Priklausomai nuo principo, parkavimo metu gali būti siunčiamas garsinis signalas kiek metrų liko iki kliūties. Kai kurios sistemos neturi garsinių signalų, o turi vaizdinius – nurodomas skaičiuose specialiuose ekranuose arba tiesiog filmuojamas pats vaizdas nurodant atstumus mažesniais skaičiais.

Kai kurios parkavimo sistemos turi savo ekranus, kurie labai panašūs į navigacijos prietaisus. Tokia įranga yra brangesnė. Į jos kaina dažniausiai įeina jutikliai su kameromis, pats ekranas ir signalinės lemputės. Tokia įranga yra ypač patikima ir galinti palengvinti parkavimąsi net ir itin sudėtingomis sąlygomis. Vidutinė kaina pasižyminčios pargavimo sistemos įprastai neturi jokių kamerų – turi tik jutiklius ir tiek.

Kas liečia parkavimo sistemos įsigijimą, tai jau pradžioje minėta, kad el. parduotuvėse jų kainos yra patrauklesnės, tačiau tai nereiškia, kad dabar turite pirkti iš pirmo pasitaikiusio pardavėjo. Tikrai ne. Jums reikia bent jau minimaliai pasidomėti kurios el. parduotuvės siūlo kokybiškiausią įrangą ir kurios turi gerus atsiliepimus. Juk nenorėtumėte pateikti užsakymo tokioje internetinėje parduotuvėje, apie kurią sklando daug negatyvių komentarų?

Perkant parkavimo sistemas, dažniausiai suteikiama garantija. Bent jau ją siūlo patikimiausios ir populiariausios internetinės parduotuvės. Aišku, pinigų grąžinimo garantija išlieka perkant šiuos įrenginius, tačiau turėkite galvoje, kad jums reikės laikytis įstatymų ir viską grąžinti taip kaip numatyta teisės aktuose bei pardavėjo el. parduotuvėje.