Namo statyba yra vienas įdomiausių ir naudingiausių gyvenimo projektų. Tačiau tai gali būti ir labai įtempta bei finansiškai skausminga patirtis. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, nuo ko pradėti planuojant namo statybas, kad ši patirtis atneštų vien malonias emocijas.

Priešingai nei atrodo namo statyba neprasideda į žemę įsmeigtu kastuvu. Pirmiausiai reikia pereiti namo projektavimo ir jo įrengimų, pavyzdžiui tokių kaip šilumos siurbliai ir kt. pasirinkimo etapą, o tada atlikti daugybę formalumų. Nuo ko pradėti? Nuo savo poreikių nusistatymo: kokio dydžio namo reikės? Kiek žmonių jame gyvens? Taip pat reikia įsigyti statybinį sklypą ir gauti bei pateikti visus reikiamus dokumentus. Namo statybų etapai:

1 etapas – oficialūs pasirengimai, dokumentų ir formalumų tvarkymas.

2 etapas – sklypo aptvėrimas, lyginimas, pamatų paruošimas.

3 etapas – išorinių sienų, lubų, laiptų, taip pat ir stogo elementų vykdymas.

4 etapas – apima elektros, dujų ir kitų santechnikos mazgų paruošimą ir įgyvendinimą, taip pat durų, langų sumontavimą.

5 etapas – šildymo prietaisų montavimas, pertvarinių sienų statymas ir vidaus apdailos darbai.

Statybos yra labai kompleksinis procesas, todėl sunku vienareikšmiškai atsakyti, kokios bus namo statybos išlaidos. Kaina priklauso nuo technologijos, pasirinktų statybinių, o vėliau ir apdailos medžiagų. Paprastai statyboms neparengtas investuotojas tikrai viršys biudžetą, o statistiškai jis bus didesnis apie 20 proc. už anksčiau nustatytą išlaidų sąmatą, todėl taip svarbu yra viską planuoti ir apgalvoti.

Prieš pradedant apdailos ir surinkimo darbus, svarbu žinoti kaip ir kuo bus šildomas mūsų namas. Po grindimis turėtų būti paklotai, atlikta stogo šilumos izoliacija, grindys išlygintos ir izoliuotos, tai yra absoliučiai būtina statant kiekvieną namą. Gyvenamojo pastato apdaila bei dekoravimas yra malonus procesas, tačiau reikalaujantis daugybės skirtingų darbų.