Vis daugiau žmonių nusprendžia rinktis privačių kreditorių siūlomus kreditus, tačiau ekspertai nurodo, kad paskolos iš privačių asmenų turėtų prašyti tik tie, kurie tokiems kreditoriams galės pasiūlyti kažkokias garantijas. Aiškiau kalbant, privatūs kreditoriai nori didesnio saugumo, todėl dažniausiai jie paskolas išduoda ne tik tikrindami klientų mokumo galimybes, bet ir reikalaudami turto įkeitimo. Jeigu neturite ką įkeisti privačiam paskolų teikėjui, tai nesitikėkite gauti paskolą taip lengvai. Labai svarbu paminėti, kad dabar skolinantis iš privačių asmenų galima tikėtis ir gerokai mažesnės metinės palūkanų normos, tačiau tokie paskolų teikėjai neretai pinigus skolina ir per tarpininkus.

Paskolos iš privačių asmenų gali būti gaunamos per tarpusavio skolinimo platformas.

Kalbant apie šias platformas, reikia išskirti tai, kad jose gali skolintis ne tik paprasti fiziniai asmenys. Ten skolintis gali ir juridiniais asmenys (įmonės). Tokiose platformose dažniausiai pinigus skolina paprasti LR piliečiai, kurie investuoja į paskolas. Tarp tokių investuotojų būna ir įmonių, kurios žinomos dėl kreditų išdavimo veiklos. Tai reiškia, kad netgi greitųjų kreditų bendrovės neretai skolina per tokias platformas. Vartotojai, kuriems reikia paskolos iš privačių asmenų, turi žinoti, kad šiose platformose niekas kreditų neišduoda nepatikrinus kreditingumo.

Jeigu asmuo tikisi gauti paskolą be kreditingumo įvertinimo, tai jis labai klysta. Praktiškai dabar visi paskolų teikėjai tikrina kiekvieno besiskolinančio asmens mokumo galimybes, nes tai yra jų pareiga, apibrėžta įstatymuose. Tad, norintiems gauti paskolą, pirmiau siūloma patiems atsižvelgti į esamą padėtį.

Paskolos iš privačių asmenų galite ieškoti ir skelbimų portaluose.

Dabar populiariausiose skelbimų svetainėse galite rasti privačių kreditorių pasiūlymus, kuriuose nurodomos labai mažos palūkanos. Atkreipkite dėmesį į skelbimuose taikomus reikalavimus, nes juose dažniausiai nurodoma, kad tokie privatūs paskolų teikėjai paskolas išduoda tik tiems, kurie įkeičia nekilnojamą turtą. Aišku, skolinimasis su hipoteka yra gana naudingas pasirinkimas atsakingiems ir sąžiningiems asmenims, nes nustatomos labai mažos palūkanos. Grąžinus visą skolą, įkeitimas nutraukiamas ir tiek. Pabrėžtina, kad skelbimų portaluose nereikėtų dairytis į neaiškius pasiūlymus, o ypač reikia vengti tų, kurie nurodo, jog teks mokėti didelius registracijos mokesčius.