Skandinaviškas stilius šiais laikais yra vis populiaresnis. Ir visai ne veltui. Žvelgiant iš dizaino perspektyvos, tokio stiliaus interjerai būna itin paprasti, tačiau be galo žavingi, todėl vis daugiau žmonių jį siekia įsirengti savo namuose.

Pagal ypatybes skandinavišką stilių būtų galima apibūdinti kaip tyrą, pasižyminti paprastomis ir aiškiomis linijomis, kokybe, elegancija ir funkcionalumu.

Ypač didelę rolę čia atlieka indaujos ir šviesos panaudojimas, kuri yra be galo svarbi išryškinant pačią erdvę.

Šiame straipsnyje trumpai apie tai, kaip susikurti skandinaviško interjero namus.

Grindys

Dideliems kilimams einantiems per visas grindis čia tikrai ne vieta, kadangi skandinavai žymiai labiau vertina lengvumą ir paprastumą.

Čia puikiausias pasirinkimas yra žavaus medžio grindys, su keletu kiliminių akcentų svetainėje bei praktiškai visuose kituose kambariuose.

Tiesa, vonios kambarį reikėtų palikti kaip atskirą erdvę.

Spalva

Kaip žinia, skandinaviškame stiliuje retai kada galėsime pastebėti daug ryškių spalvų kurios tiesiog persmelkia interjerą. Dažniausiai čia dominuoja šviesios spalvos arba apskritai, baltas interjeras kur spalvos ir kiti elementai teatlieka akcentines roles.

Čia vėlgi svarbus minimalizmas, taigi vos įsirengus būstą nepulkite marginti sienų įvairiomis spalvomis, kadangi taip sugadinsite bendrą interjero nuotaiką.

Medžiagos

Iš interjero medžiagų, ekspertai vėl rekomenduoja apsistoti ties medžiu ir nebijoti panaudoti jų akcentų interjere. Juk ši medžiaga – prabangą ir jaukumą simbolizuojanti priemonė suteikianti atmosferai ryškumo ir šilumos.

Medienos akcentai – vizitinė skandinaviško interjero kortelė, todėl tikrai nepabijokite integruoti šių dalykų.

Forma

Skandinaviškame interjere labai svarbu ir pati interjero forma. Eilinį kartą pabrėžiame minimalizmą ir būtinybę neapkrauti įvairiais daiktais savo interjero. Tokiame būste turi būti paprastumas ir svarbiausia pakankamai erdvės.
Funkcionalumas

Vėlgi, kiekviena skandinaviškame interjere esanti detalė turi atlikti tam tikrą funkciją. Čia tikrai nebus baldų ar kitokių daiktų kurie yra vien dėl to, kad sudarytų kažkokį prabangos įspūdį. Viskas yra minimalu ir funkcionalu.

Furnitūra

Furnitūra visgi turėtų sekti tų pačių paprastumo principų. Vien pasižvalgius po internetines parduotuves ir užėjus į skandinaviškų baldų sekciją matyti apie kokius baldus čia eis kalba. Čia nebus jokių puošmenų ar nereikalingų priedų, viskas minimalu.

Židinys

Galbūt apie židinį išvis nepagalvojote, tačiau židinys jau nuo seno yra vitalus skandinaviško interjero elementas. Kaip žinia, to regiono klimatas yra kur kas šaltesnis nei mūsų, todėl tinkamai apšiltinti būstą yra visuomet svarbu.

Židinys gali būti puikus elementas kuris ne tik turės aiškią funkciją, tačiau bus ir jaukus interjero elementas.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra svarbiausia skandinaviškame interjere. Iš tikrųjų jį susikurti nėra sudėtinga, svarbu apie viską mąstyti praktiškai ir funkcionaliai.

Čia tikrai galioja ta taisyklė jo mažiau yra daugiau, kadangi labai svarbu yra erdvė, lengvumas ir šviesa. Viską darant protingai, tikrai nebus problemų susikurti tai kas jums patinka.

Paruošta pagal baldaiska.lt informaciją.