Kiekvienas slidininkas turi savo būtinos įrangos sąrašą. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių: lyties, slidinėjimo stiliaus, kelionės trukmės, kelionės vietos.

Tačiau jei to niekada nedarėte ir nusprendėte rimtai pradėti slidinėti, turėsite įsigyti specialių slidinėjimo drabužių ir slidinėjimo įrangą. Kokybiška ir pritaikyta slidinėjimui įranga jums bus tinkama naudoti daugiau nei vieną sezoną, o rizika peršalti bus daug mažesnė. Su specialia įranga bus patogiau, slidinėti, o judesiai bus atsipalaidavę ir laisvesni. Visą reikalingą inventorių slidinėjimui su profesionaliais patarimais rasite https://www.bikko.lt/ziemos-prekes/slidinejimo-akiniai/

Ką slidininkas turėtų įsigyti:

Drabužiai

Kiekvienas slidinėjimo drabužių sluoksnis atlieka savo paskirtį:
Arčiausiai kūno esantis rūbas pašalina drėgmę iš kūno, vidurinysis – sulaiko šilumą, viršutinis – apsaugo nuo vėjo. Kurių rankos nuolat šąla, tinka kumštinės pirštinės, o mėgstantiems aktyvų čiuožimą pirštuotos pirštinės bus geriausias pasirinkimas.

Akiniai ir šalmas

Slidinėjimo kaukė arba akiniai yra bene svarbiausias aksesuaras slidininko įrangoje. Pripažinkime, jei nematote, kur einate, slidinėti ar čiuožti bus sunku ir nesaugu. Tuo pačiu dauguma slidininkų dažnai net nesusimąsto, kokį pranašumą trasoje suteikia gera slidinėjimo optika ir koks didelis jų indėlis į patogų slidinėjimą dienos metu. Pasirinkite slidinėjimo kaukę, kurią galima sureguliuoti nenusiimant pirštinių. Renkantis šalmą svarbiausia yra ventiliacija ir geras girdimumas.

Batai.

Renkantis batus svarbiausia, kad aulas būtų tvirtai prigludęs prie kojos.
Priešingu atveju koja joje pakibs ir tai sukels problemų su slidžių valdymu leidžiantis trasoje.

Slidės ir lazdos.

Norėdami tinkamai pasirinkti slides, pirmiausia turėtumėte
nuspręsti dėl slidinėjimo stiliaus. Giliam sniegui tinka plačios virš 80 mm slidės. Pradedantiesiems ir tiems, kurie dar nėra apsisprendę dėl slidinėjimo stiliaus, tinka universalios slidės. Renkantis lazdas nuo žmogaus ūgio reikia atimti 50 cm. Pavyzdžiui, 170 cm ūgio slidininkui tiks 120 cm ilgio lazdos.