Įsipareigojimų nevykdymas, netinkama kokybė, netinkamos apskaitos, neefektyvus poreikių planavimas ir valdymas, neteisinga informacija, paremtų sprendimų priėmimas, sąmoningas manipuliavimas, nesusipratimai gali lemti pelningumo sumažėjimą.

Darbas su sutartimis yra svarbi verslo funkcionavimo dalis, nes ji fiksuoja ir reguliuoja įmonės santykius su partneriais, klientais, darbuotojais ir kitus sutartinius santykius.

Darbas su popieriniais dokumentais tampa nebereikalingas. Dauguma darbo eigų vyksta per IT kanalus, o elektroninių dokumentų formatas tampa pagrindiniu.

Sutarčių valdymo sistemos suteikia įmonėms priemones saugiai rašyti ar įkelti sutartis, paskirstyti sutartis, stebėti veiklą, valdyti pakeitimus, automatizuoti procesus ir kaupti sutarties statistiką ataskaitoms teikti.

Iš įmonių, naudojančių sutarčių valdymo platformą, beveik kas ketvirta teigia, kad rizikos mažinimas yra jų prioritetas. Ir nors daugiau įmonių sutarčių procesuose žengia automatizavimo link, daugelis vis dar kovoja su rankinėmis nesaugiomis sutartimis. Darbo eigos automatizavimas per visą sutarčių valdymo procesą suteikia reikšmingų galimybių efektyvesniam pardavimo ciklui ir pašalina iššūkius bei rizikas, susijusias su rankiniu darbu. Įmonės, sėkmingai pasirinkusios ir įgyvendinančios sutarčių valdymo sprendimus, dažniau patiria didesnes pajamas ir išvengia sutarčių klaidų.

Sutartys yra daugumos įmonių gyvybės šaltinis, tačiau sandoriai dažnai nutraukiami, kai jie pasiekia rangos etapą. Štai kodėl būtina tirti iššūkius, susijusius su sutarčių valdymo procesu. Sutarčių valdymo sistemoje užtenka nurodyti sandorio sąlygas ir sankcijas už jų nesilaikymą, pasirašyti ir sutartis savarankiškai nustato, ar viskas įvykdyta, ir priima sprendimą: užbaigti sandorį ar ne.

Pažangių sutarčių valdymas suteikia galimybę išvengti bet kokio klastojimo ir užtikrina maksimalų proceso skaidrumą. Pavyzdžiui skolinimo atveju vėluojant mokėjimui skolininko sąskaita bus užblokuota.

Taip pat labai svarbi detalė yra tai, kad sutarčių valdymas suteikia galimybę kontroliuoti darbuotojų atliekamus darbus, kas užtikrina, kad būsite apsaugoti nuo nesąžiningų darbuotojų.