Daugumai žmonių tapo įprasta buityje naudoti chemines valymo priemones, tokias kaip indų plovikliai, plautuvės, vonios šveitikliai,  orkaičių,  unitazo valikliai,  bei  įvairių rūšių skalbimo priemones, tokias kaip skalbimo milteliai,  minkštikliai,  balikliai. Šios valymo priemonės yra taikomos labai plačiai.  Tačiau reikia paminėti, kad  chemines valymo priemones sudarančios medžiagos gali būti kenksmingos ir nelabai.

Agresyvios cheminės valymo priemonės gali sukelti staigų neigiamą poveikį, yra toksiškos, patvarios, kaip pavyzdžiui ftalatai,   o taip pat jos gali kauptis žmogaus organizme. Pavojingų medžiagų kiekis valymo priemonėse labai priklauso nuo paties gamintojo,  kadangi tos pačios paskirties, rūšies valikliai gali būti skirtingos sudėties,  o pavojingų ir agresyvių medžiagų kiekis taip pat gali skirtis. Todėl cheminių valymo  priemonių vartotojai turi būti budrūs bei privalo atkreipti dėmesį etiketes, esančias ant valymo priemonės pakuotės. Patys pavojingiausi ir daugiausiai žalos galintys padaryti yra chloro junginiai. Chloras, patekęs į aplinką reaguoja su kitomis medžiagomis ir taip galiausiai susidaro chlorinti junginiai. Jie yra labai patvarūs,  todėl gali nesuskilti ir šimtus metų,  o  taip pat jie migruoja aplinkoje esančiu oru, vandeniu ar dirvožemiu. Šios chloro junginių dalelės gali patekti į žmogaus organizmą per orą arba kartu su maistu. Todėl  atlikti valymą su cheminėmis valymo priemonėmis patarti specialiose patalpose, kuriose tam yra specialios sąlygos, įrengta ventiliacija, viskas užsandarinta, kad dalelės neprasiskverbtų pro plyšius. Jeigu namuose neturite tokių sąlygų, tai tam geriausia naudoti tokia valymo priemones kurių sudėtyje nėra tokių pavojingų medžiagų kaip chloras. Žinoma tokios valymo priemonės nėra tokios efektyvios, tačiau galima rinktis natūralias valymo priemones, kurios nėra pavojingos žmogaus sveikatai ir yra ne ką mažiau efektyvios nei analogiški cheminių valymo priemonių variantai.

Renkantis valymo priemones tenka pasverti kas yra geriau, ar tokios valymo priemonės, kurios yra efektyvios ir gali nuvalyti beveik viską,  tačiau jos yra pavojingos, net tik žmogui bet ir aplinkai, arba rinktis tas valymo priemones kurios nėra tokios efektyvios, bet nekenkia žmogui, tačiau renkantis natūralias valymo priemones galima suderinti abu dalykus.