Gaila, tačiau dažniausiai sėkmingo verslo įkūrimui ir veiklai, vien geros idėjos ir noro nepakanka. Naujai įkurto verslo finansavimas – tai tikriausiai vienas iš didžiausių pradedančio verslininko uždavinių, kurį jis privalo tinkamai išspręsti. Žinoma, verslo pradžia gali būti finansuojama ir savomis lėšomis arba pasiskolinus pinigų iš šeimos narių bei draugų, tačiau ką daryti jei šių finansinių resursų nepakanką? Šiuo metu rinkoje yra nemažai finansavimo šaltinių, kuriais gali pasinaudoti verslininkai jau šiandien.

Apžvelkime keletą iš jų.

Bankinis finansavimas

Bankai – vienas iš pačių populiariausių verslo finansavimo būdų. Banko paskolos gavimas verslo pradžiai gali užtrukti ir keletą mėnesių. Skolinanti reikia turėti verslo planą bei užstatą. Taip pat įmonei keliami pakankamai aukšti mokumo reikalavimai. Kadangi bankai dažniausiai skolina ilgesniam laikotarpiui ir didesnes pinigų sumas, jų paslaugomis naudojasi stambios ir jau ilgą laiką rinkoje veikiančios verslo struktūros.

Lengvatinės paskolos

Lengvatinės paskolos ir kitos verslumą skatinančios priemonės. Nauji verslai gali pasinaudoti „Invegos“ valdoma verslumo skatinimo priemone ir gauti lengvatinę 25000 eurų paskolą savo verslui pradėti arba vystyti. Naujas verslas turi būti pradėtas ne seniau nei prieš vienerius metus. Suteikiant tokią paramą verslui taikomi verslo savininko amžiaus, verslo veiklos sektoriaus, įmonės veiklos laikotarpio ir kiti apribojimai, todėl šia verslo finansavimo priemone gali pasinaudoti ne visi norintys.

Sutelktinis finansavimas

Sutelktinis finansavimas (crowdfunding) gali būti puiki alternatyva bankiniam ar „Invegos“ finansavimui. Šiuo metu rinkoje veikiančios sutelktinio finansavimo platformos, paskolas verslui išduoda žymiai greičiau nei bankai. Jų veikimo principas labai paprastas. Reikia pateikti paraišką paskolai gauti ir platformoje užsiregistravę investuotojai sufinansuoja prašomą sumą. Minimali verslo paskolos suma šiose platformose dažniausiai būna 1000 eurų.

Rizikos kapitalas

Verslo angelai ir rizikos kapitalo fondai. Verslo angelai dažniausiai būna privatūs investuotojai, kurie investuoja į naujus ir perspektyvius verslus. Verslo angelų minusas yra tas, kad paskolinę pinigų jie nori ir dalies verslo bei siekia aktyviai dalyvauti įmonės valdyme. Rizikos kapitalo fondai, savo veikla yra panašūs į verslo angelus, tiesiog šiuo atveju veikia ne privatūs investuotojai, bet jų valdomi fondai.

Taigi, kaip matote verslo finansavimo galimybių šiais laikais tikrai netrūksta, todėl jau tradiciniu tapęs pasiteisinimas, kad naują verslą pradėti yra sunku dėl finansavimo trūkumo, jau nebeveikia.